Fotowoltaika - Irhouse
Irhouse

Fotowoltaika

Fotowoltaika

Dlaczego my?

Jesteśmy firmą specjalizującą się oferowaniu najnowocześniejszych a zarazem sprawdzonych rozwiązań w dziedzinie fotowoltaiki. W lutym 2019 r. zostaliśmy uhonorowani Złotym Laurem Eksperta, który zmobilizował nas jeszcze bardziej do świadczenia usług na najwyższym poziomie.

Nasze rozwiązania cechuje innowacyjność oraz mobilność zastosowanej technologii. Posiadamy rozwiązania, które zamieniają prąd stały na zmienny już na poziomie dachu. Jest to system uniwersalny szczególnie przy dalszych rozbudowach w przyszłości.

Oferujemy asortyment tylko sprawdzonych i renomowanych producentów. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy do naszej oferty GRAFENOWE PANELE fotowoltaiczne w tym pierwszy na świecie GRAFENOWY PANEL DUALNY, który posiada dwie warstwy krzemowe Mono od góry i Poly od spodu.



Czym są panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne, ogniwa fotowoltaiczne, fotoogniwa, panele PV służą do przekształcania energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Jednak same panele wytwarzają prąd stały, który za pomocą inwertera (falownika) zamieniany jest na prąd zmienny, wykorzystywany w gospodarstwach domowych.

Jakie zadanie w naszej instalacji pełni inwerter?

Falownik, inaczej zwany falownikiem jest najważniejszym z elementów instalacji fotowoltaicznej. Jego zadaniem jest zamiana prądu stałego, produkowanego przez moduły, na prąd zmienny.

Jak dobrać moc systemu fotowoltaicznego dla domu?

Dla właściwego doboru wielkości instalacji fotowoltaicznej należy określić roczne zużycie energii elektrycznej. Na rachunku od dystrybutora energii mają państwo wyszczególnione zużycie w kWh. Polska rodzina średnio zużywa ok. 3 000 kWh rocznie. Dla takiego zużycia optymalną wielkością systemu PV jest system fotowoltaiczny o mocy 3 kW.

Ile kWh uzyskamy z 1 kW instalacji fotowoltaicznej w Polsce?

Przyjmuje się, że z 1 kW mocy zainstalowanej w Polsce uzyskamy ok. 950 kWh-1050 kWh energii elektrycznej rocznie. Stąd dla domu jednorodzinnego optymalna instalacja powinna mieć ok. 3 kW (12 paneli fotowoltaicznych o mocy 250 W) zainstalowanej mocy.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej ?

Koszt 1 kW instalacji PV sieciowej waha się pomiędzy 5.000-7.000 zł netto/kW. Wpływ na koszt ma typ konstrukcji montażowej (naziemna, dach płaski, dach skośny, BIPV), długość i grubość okablowania, zastosowane komponenty oraz wielkość instalacji.

Ile powierzchni zajmują panele fotowoltaiczne?

Standardowy wymiar paneli 250 W to 1×1,7 m. Dla 3 kW systemu na dachu skośnym potrzebujemy powierzchnie ok. 20 m².